5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 18

Bu yıl 5. sınıflarda okutulan Berkay yayınlarının Sosyal Bilgiler çalışma kitabı güncellenerek bu sayfada yer alacak.

Harita çeşitlerini ve bunların ölçeklerini öğrenmiş olanların çevreyi daha iyi değerlendirmeleri kolaylaşır. Ne yazık ki, bu dersleri iyi öğretemediğimizi düşünerek aynı konuların biraz genişlemiş halini dokuzuncu sınıfta yeniden ele almak zorunda kalıyoruz. Öğrencilerin coğrafya derslerinde yaşadığı bu kargaşayı sorgulayan Lacoste (1998:102)’a göre, coğrafyaya ilgisizliğin nedeni önceden söylenenlerin tekrarı olması değil, coğrafyanın medyadan ve politikadan daha az etkilenmesidir.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 1. Ünite Haklarımı Öğreniyorum Sayfa 18 Neden Çocuk Hakları Etkinlik Soruları ve Cevapları

Neden Çocuk Hakları 

MADDELER VE İHTİYAÇ DUYULMA NEDENİ
  • 18 yaşına kadar her insan çocuktur  İhtiyaç duyulma nedeni: Korunmaya muhtaç çocukların yaşamlarını sağlıklı bir ortamda devam ettirme hakkı vardır.
  • Eğitime erişim hakkı  İhtiyaç duyulma nedeni: Yaşama ve gelişme hakkı vardır.
  • Düşünce ve ifade özgürlüğü hakkı  İhtiyaç duyulma nedeni: Kendileriyle ilgili konularda görüşlerini özgürce söyleme hakkı vardır.
  • İşkence ve kotu muameleden korunma hakkı  İhtiyaç duyulma nedeni: Korunmaya muhtaç çocukların yaşamlarını sağlıklı bir ortamda devam ettirme
  • Ekonomik sömürüden korunma hakkı  İhtiyaç duyulma nedeni: Korunmaya muhtaç çocukların yaşamlarını sağlıklı bir ortamda devam ettirme hakkı vardır.
  • Özel yaşamı saklı tutma hakkı  İhtiyaç duyulma nedeni: Din ve vicdan özgürlükleri vardır.
  • Sağlık hizmetlerine erişim hakkı  İhtiyaç duyulma nedeni: Yaşama ve gelişme hakkı vardır.

Değerli öğrencilerimiz aşağıda belirtilen sayfanın yanıtlarını okuyabilirsiniz. Lütfen bu yanıtları önce kendi çözdüğünüz cevaplarla karşılaştırmayı deneyin. Doğrudan kopyalamak öğrenmeyi engeller.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir