5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 13

Bu yıl 5. sınıflarda okutulan Berkay yayınlarının Sosyal Bilgiler çalışma kitabı güncellenerek bu sayfada yer alacak.

Evrensel kavramların hayatın içindeki yerini ve bunları kullanan güçlerin egemenliğini anlamak ve çözmek için coğrafya öğrenmek (Barth-Demirtaş, 1997:4.18); ilk ve ortaöğretim programlarının gözden uzak tuttuğu büyük bir hedeftir. Ölçek, bölge, göç ve sınır gibi kavramların temel özelliği hiçbir sektörün tekelinde olmaması ve onların vizyonlarını belirlemesidir. Bunlardan bölge, coğrafyada en çok ele alınan kavramlardandır. Öğrencilerin deneyimlerinin bir üst aşamaya, genellemelere ve soyut düşüncelere geçişi sağlanamadığı için, Türkiye örneğindeki gibi, bölge; 1941 Türk Coğrafya Kongresinin sınırlarını çizdiği yedi bölge olarak ezberletilmektedir.

5.Sınıf Berkay Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 13.Sayfa Cevapları 

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 1. Ünite Haklarımı Öğreniyorum Sayfa 13 Grup ve Kurumlardaki Yerim Etkinlik Soruları ve Cevapları
Aşağıdaki kutulara bulunduğunuz grup ve kurumlardaki yerinizi tanıtan bir broşür hazırlayınız. Bunun için farklı grup ve kurumlardaki yerinizi gösteren fotoğraflar belirleyerek fotokopilerini sınıfa getiriniz. Her kutuya sizinle ilgili fotoğrafların fotokopilerini yapıştırınız ve istenilen bilgileri yazınız.

AİLEM 

Ailemdeki Yerim : Ailenin ikinci çocuğuyum.

OKULUM

Okulumdaki Yerim : Okulumun beş yıllık öğrencisiyim.

SINIFIM

Sınıfımdaki Yerim: Beşinci sınıf öğrencisiyim.

KULÜBÜM

Kulübümdeki Yerim: Kızılay kulübündeyim.

Değerli öğrencilerimiz aşağıda belirtilen sayfanın yanıtlarını okuyabilirsiniz. Lütfen bu yanıtları önce kendi çözdüğünüz cevaplarla karşılaştırmayı deneyin. Doğrudan kopyalamak öğrenmeyi engeller.

“5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 13” için 4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir