5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 120

Değerli öğrencilerimiz 5. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler çalışma kitabının bütün sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Kitaptaki hemen hemen bütün sorularının cevapları siz kıymetli öğrencilerimiz için eokul sitesi tarafından özgün bir şekilde hazırlandı. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 8. Ünite Hepimizin Dünyası Sayfa 120 Turizm ve Uluslararası İlişkiler Etkinlik Soruları ve Cevapları

Turizm ve Uluslararası İlişkiler

Aşağıdaki haberi okuyunuz ve haberle ilgili soruları cevaplayınız.

1) Turizmin Türkiye ve Tataristan arasındaki ilişkiler açısından önemi nedir?

Tataristan ile Türkiye arasındaki dostluk ilişkilerinin gelişmesi açısından çok önemli bir gelişmedir. Türklerin dostlukları ve misafirperverliklerini göstermiştir. Bu bakımdan daha iyi ilişkiler geliştirilmesi bakımından faydalı olmuştur. 

2) Sizce turizm uluslararası ilişkileri nasıl etkiler?

Bence turizm ikili devlet ilişkilerini çok iyi etkilemektedir. Bu sayede ikili ülkeler arasında hem ticari hem de ekonomik işbirlikleri artmaktadır. 

 

“5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 120” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir