5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 116

Değerli öğrencilerimiz 5. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler çalışma kitabının bütün sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Kitaptaki hemen hemen bütün sorularının cevapları siz kıymetli öğrencilerimiz için eokul sitesi tarafından özgün bir şekilde hazırlandı. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Çünkü ara vermek, hem odaklanma gücünü artırır hem de öğrenilen bilgileri entegre etmemizi sağlar. Aynı zamanda aralıklı olarak bıkmadan uzun süre çalışmamız için çok etkilidir.  İnsanlar ara vermeden çalıştıklarında belki 3-4 saat çalışabilirler ancak, ara vererek daha uzun soluklu çalışma imkanı elde ederler.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 8. Ünite Hepimizin Dünyası Sayfa 116 Dış Ticarette Ulaşım ve İletişim Etkinlik Soruları ve Cevapları

Dış Ticarette Ulaşım ve İletişim

A. İletişim teknolojilerinin dış ticaretteki yerini anlatan aşağıdaki haberi okuyunuz.

Haberle ilgili aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1) Internet teknolojisinin, yöresel yiyeceklerin uluslararası platformda pazarlanmasındaki önemi

nedir?

Bir çok gurbetçi bu ürünleri takip ediyor. Böylece yabancı ülkeler de bu ürünleri ithal etmek zorunda kalıyor. Çiftçilerimiz de zenginleşiyor.

2) İletişim teknolojisindeki gelişmeler, ülkeler arasındaki ekonomik ilişkileri nasıl etkileyebilir?

İyi etkiliyor. Birbirlerinden aldıkları ürünlerin çeşitliliği ve sayısı artmaktadır. İnsanların tükettikleri maddeler de farklılaşmaktadır.


B. Aydın’da üretilen kuru incir, sizce hangi ulaşım araçlarıyla Avrupa’ya, Amerika’ya ve Afrika’ya ih­raç ediliyordur?

Uçak, Gemi


C. Ulaşım ve iletişim teknolojisinin, ülkeler arasındaki ekonomik ilişkilere etkisini anlatan bir parag­raf yazınız.

Bugün dünyada ülkeler bir çok ürünü yabancı ülkelere farklı ulaşım araçlarıyla satabilmekte götürmekte ve pazarlayabilmektedir. Mesela kendi mallarını internette tanıtmaktadırlar karşıdan sipariş geldiğinde ise uçak ya da gemi ya da tren ile de yollayabilmektedirler. 

“5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 116” için 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir