5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 107

Değerli öğrencilerimiz 5. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler çalışma kitabının bütün sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Kitaptaki hemen hemen bütün sorularının cevapları siz kıymetli öğrencilerimiz için eokul sitesi tarafından özgün bir şekilde hazırlandı. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Öğrendiğiniz konularla ilgili sorular çözün. Herhangi bir konuyu anlayıp anlamadığınızı nasıl bilirsiniz? “Anladığımı hissederim” dediğinizi duyar gibiyim. Ancak bunun yeterli olmadığını belirtmek isterim.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 7. Ünite Bir Ülke Bir Bayrak Sayfa 107 Bizi Biz Yapan Semboller Etkinlik Soruları ve Cevapları

Bizi Biz Yapan Semboller

Aşağıdaki kutuların içine Türk bayrağı, İstiklal Marşı, Türk dili ve başkentimiz hakkında şiir ya da paragraf yazınız. Yazdığınız metinde ulusal egemenlik ve bağımsızlık değerlerimize verdiğiniz önemi ve değeri ifade ediniz.

TÜRK BAYRAĞI

  • Cevap  Bayrak bir milletin bağımsızlık sembolüdür. Bayrak olmazsa o ülkede olmaz. Bayrak o ülkenin kurulmasında en önemli paya sahip olan şehitlerin kahramanların emanetidir.

İSTİKLAL MARŞI

  • Cevap  Bu ülke ne zorluklardan sonra kurulmuştur bilen herkes hem bayrağına hem de marşına en büyük saygıyı göstermelidir. Marşımız bizlerin bu günlere nasıl geldiğini ne zorluklar sonrasında bu ülkenin kurulduğunu anlatır.

TÜRK DİLİ

  • Cevap  Bir ülke bağımsız olmak istiyorsa ilk önce dilinin bağımsız kalmasını ve de dil bilincinin olmasını sağlamalıdır. İnsanların dillerine sahip çıkmaları demek aynı zamanda ülkelerine de sahip çıkmaları anlamına gelmektedir.

BAŞKENTİMİZ -şiir örneği

Cevap  Ankara başkentim benim

Sen olmasın nicedir halim

Atam uyur bağrında

Onun emaneti vardır koynumda

“5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 107” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir