5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 106

Değerli öğrencilerimiz 5. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler çalışma kitabının bütün sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Kitaptaki hemen hemen bütün sorularının cevapları siz kıymetli öğrencilerimiz için eokul sitesi tarafından özgün bir şekilde hazırlandı. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Ayrıca, çok yavaş yazdığınızda beyninizin çalışma hızı ile yazma hızınız arasındaki sürede boşluk meydana geldiği için bu sürede zihnin başka konulara kayması ve konsantrasyonun bozulması sorunu yaşanır.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 7. Ünite Bir Ülke Bir Bayrak Sayfa 106 Bakanlıkların Amblemlerini Yapıyorum Etkinlik Soruları ve Cevapları

Aşağıdaki bakanlıkların görev ve sorumluluklarını belirten amblem tasarlayınız. Tasarladığınız amblemleri ilgili kutuların içine çiziniz. Bu etkinliği yapmadan önce bakanlıkların internet sitelerini inceleyebilirsiniz.

AMBLEMLER AŞAĞIDADIR SİZ SADECE AŞAĞIDAN ÖRNEK ALARAK ÇİZMEYE ÇALIŞIN…

  • İÇİŞLERİ BAKANI

  • DIŞİŞLERİ BAKANI

  • MİLLİ EĞİTİM BAKANI

  • SAĞLIK BAKANI

  • ADALET BAKANI

  • KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI

CEVAP AŞAĞIDADIR SIRASIYLA BAKANLIKLARIN AMBLEMLERİ

5. Sınıf Berkay Yayınları Bakanlıkların Amblemlerini Yapıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir