5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 101

Değerli öğrencilerimiz 5. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler çalışma kitabının bütün sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Kitaptaki hemen hemen bütün sorularının cevapları siz kıymetli öğrencilerimiz için eokul sitesi tarafından özgün bir şekilde hazırlandı. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Şampiyonların anahtarı: Tekrar. Günlük tekrar yoksa başarı da yoktur. Başarılı bütün öğrencilerin ortak olarak yaptıkları en önemli çalışma günlük tekrardır. Tekrar, öğrenilen bilginin pekiştirilmesini ve uzun hafızaya atılmasını sağlar. Tekrar edilmeyen bilgi, su üstüne yazı yazmak gibidir.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 7. Ünite Bir Ülke Bir Bayrak Sayfa 101 Demokrasinin İlkeleri Etkinlik Soruları ve Cevapları

Demokrasinin İlkeleri

A. Aşağıda bir dalın yaprakları biçiminde demokrasinin ilkelerine yer verilmiştir. Bu ilkelerin öne mini belirten birer slogan bulup altlarına yazınız.

  • Milli Egemenlik Halk yönetsin kendini halk geliştirsin ülkesini
  • Özgürlük ve Eşitlik Herkese aş herkese iş herkese özgürlük
  • Özgür Seçimler  Özgür seçim özgür ülke
  • Siyasi Partiler  temiz siyaset temiz ülke
  • Hukukun Üstünlüğü Hukukun üstünlüğü yoksa hukuk olur guguk
  • Çoğunluk Yönetimi Ne kadar çok insan o kadar çok demokrasi

B. Demokrasi ilkelerinin ülkemiz açısından önemini anlatan bir paragraf yazınız.

Demokrasi bir ülke için vazgeçilmez en önemli şeydir. Demokrasi olmazsa o ülkede düşünce özgürlüğü de olmaz. Böylece insanlar rahat yaşayamazlar. Bu da insanların mutsuz olmalarına yol açar. Böyle bir ülkede savaşlar kavgalar eksik olmaz. O yüzden demokrasi el üstünde tutulmalıdır. 

“5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 101” için 9 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir