5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 100

Değerli öğrencilerimiz 5. Sınıf MEB yayınları Sosyal Bilgiler çalışma kitabının bütün sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Kitaptaki hemen hemen bütün sorularının cevapları siz kıymetli öğrencilerimiz için eokul sitesi tarafından özgün bir şekilde hazırlandı. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Saat kaç ile kaç arasında çalışacağınızı ve neler yapacağınızı önceden belirleyin. Özellikle ders çalışma sorunu olan öğrenciler bu uygulamayı bir gün öncesinde uyumadan önce yaparlarsa ertesi gün daha kolay ders çalışırlar. Yani bir gün öncesinde uyumadan önce “Yarın akşam saat 7, 10 arasında ders çalışacağım” diye zihninizde belirlerseniz ve aynı düşünceyi ertesi gün sabah ve okul çıkışında da tekrarlarsanız zihninizi saat 7, 10 arasında ders çalışmaya bloke edersiniz. Çünkü zihninizde neyi tekrar ederseniz kendinizi o yönde yönlendirirsiniz. Aynı uygulamayı maç seyretmek ya da dizi izlemek için yapmıyor muyuz?

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Berkay Yayınları 7. Ünite Bir Ülke Bir Bayrak Sayfa 100  İsteklerimi Yazıyorum Etkinlik Soruları ve Cevapları

Yaşadığınız ilçenin kaymakamına aşağıdaki başlıklar altında yapılmasını istediğiniz konuları mektupla iletiniz. Mektubunuzda kaymakama görev, yetki ve sorumlulukları dahilinde her alanda yapabileceği iki önerinizi yazınız. Bu çalışmayı yapmadan önce ilçenizin İnternet sitesindeki bilgileri incele­meyi unutmayınız.

İsteklerimi Yazıyorum

  • İlçenin ismi: İlçenizin adını yazınız
  • Kaymakamın ismi: Kaymakamın adını yazınız

YAPILMASINI İSTEDİKLERİM

EĞİTİM

  • Cevap  Okullara tiyatro salonları yapılmasını istiyorum

SAĞLIK

  • Cevap Hastanelerin daha fazla yapılmasını istiyorum

SPOR

  • Cevap İlçemize stad yapılmasını spor salonları yapılmasını istiyorum

ÇEVRE

  • Cevap Çevrenin daha fazla temiz tutulması için ne lazımsa yapılması gerektiğine inanıyorum

GÜVENLİK

  • Cevap Akşamları rahatça ilçede gezebilmeyi istiyorum

SOSYAL HİZMETLER

  • Cevap Sosyal faaliyetlerin arttırılmasını ve yardıma muhtaç insanların daha iyi koşullara kavuşmasını istiyorum

ÇOCUK

  • Cevap Daha fazla oyun parkı yapılmasını istiyorum

TEMİZLİK

  • Cevap İlçenin temizliğinde daha çok kişinin görevlendirilmesini istiyorum.

“5. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 100” için 7 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir