4. Sınıf Fenbil Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 179 Yanıtlar (bazıları yok içerik bk.)

158

4. Sınıflarda bu yıl okutulan Fenbil yayınları Fen Bilimleri Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları artık sitemizde. Fen bilimleri gözlenen doğayı ve doğa olaylarını sistemli bir şekilde inceleme, henüz gözlenmemiş olayları kestirme gayretleridir. Eğer yanlış kitaba gelmediyseniz aradığınız sayfanın çözümleri aşağıda yer almaktadır. Özellikle denemelerde düşük netler gelince öğrenci milleti olarak hırs yapmaktansa dersleri boşluyor kısacası işin kolayına kaçıyoruz.Bu durum zincirleme yaparak diğer denemelerde de düşüşe geçmemizi ve en son ciddi olarak çalışmayı bırakmamıza kadar gidebiliyor. Bu yüzden denemelerden sonra “daha çok çalışmanız” gerektiğini kendinize sürekli hatırlatın. Dersin başına oturduğunuz en basit hali ile sınıfınızda sizden daha iyi olan kişileri hedefleyin yada puan hedefleyin. Bunun doğrultusunda çalışın.Sınav sürecinde pes etmek yolun sonu demek unutmayın.Ayırca bir deneme bakarak moral bozmayın çünkü denemelerin zorluk seviyeleri var ve denemelerin yapılma amacı eksik konularınızı tespit etmek. Sizde eksikliklerinizi tespit ederek onların üzerine yoğunlaşın.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf FenBil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 179 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

4. Sınıf FenBil Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 179 Cevabı 

Tamamlayalım

Aşağıdaki kutuda cümlelerde kullanacağımız sözcük ve sözcük grupları verilmiştir. Bunları kullanarak eksik bırakılan cümleleri tamamlayalım.

/• 365 /•dönme • gece • gündüz • dolanma • 6 • gün

  • Cevap:

1. Dünya, Güneş etrafındaki bir tam dolanımını 365 gün 6 saatte tamamlar.
2. Dünya, kendi ekseni etrafında DÖNME hareketi, Güneş etrafında DOLANMA hareketi yapar.
3. Dünya’nın kendi ekseni etrafında bir tam tur dönmesi GÜN olarak adlandırılır.
4. Dünya’nın kendi ekseni etrafında dönmesi sonucunda GECE ve GÜNDÜZ oluşur.

Nedenini Sonucunu Bulalım

Aşağıda verilen neden – sonuç çalışmasını uygun şekilde tamamlayalım.

  • Cevap

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir