4. Sınıf MEB Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 86

4. Sınıflarda bu yıl okutulan MEB yayınları Sosyal Bilgiler Ders kitabının tüm sayfalarının cevapları artık sitemizde. Sosyal bilimler dünyanın ve yaşamın insani ve toplumsal yönlerini inceleyen bir akademik disiplinler grubuna verilen addır. Eğer yanlış kitaba gelmediyseniz aradığınız sayfanın çözümleri aşağıda yer almaktadır. Genelde sevinç, üzüntü, kaygı, endişe gibi sorunlar da ne yazık ki sınava çalışacak olan kişinin hem motivasyonunu etkilemekte hem de sınav anında dikkat kaybı gibi sorunlar ile karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda kişinin tam olarak kendini derse verememesinin altında yatan belli başlı bir diğer sebeplerin arasında ise ortamda televizyonun açık olması, kalabalık insan topluluğu, gürültü, çocuk sesleri ders çalışmanıza etki eden sorunların başında yer alıyor. Bu soruna çözüm bulmak adına kendinize daha sessiz bir ortam bulmalı ve gözünüze çarpan her ne varsa odadan kaldırmalısınız.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Hayatımızdaki Teknoloji Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları 4. Ünite Bilim, Teknoloji ve Toplum Sayfa 86, 87, 88 Hayatımızdaki Teknoloji Etkinlik Soruları ve Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 86 Cevabı

İnsanların kullandığı ilk teknolojik ürünler neler olabilir? Anlatınız.

 • Cevap: Balta, taştan yaptıkları bıçak ve diğer keskin aletler, hayvan postlarından yaptıkları giyecekler, tekerlek

İnsanlar duymak, görmek, konuşmak gibi özelliklerinin sınırlarını aşmak için başka hangi teknolojik ürünleri tasarlamıştır? Bu ürünlere örnekler veriniz.

 • Cevap: Bilgisayar, Kamera, Telefon, Televizyon, İnternet, Müzik ve ses kaydeden teyp ya da müzik setleri icat etmişlerdir.

Aşağıda gördüğünüz teknolojik ürünleri inceleyiniz. Bu ürünlerin hangi amaçla kullanıldığını anlatınız.

 • Cevap: Ulaşım için. Mesela kar üstünde gitmek için kar motoru, deniz üstünde gitmek için vapur, kara yolundaki trafiği düzenlemek için trafik lambaları ve de turistik geziler için teleferik fotosu vardır.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı

Aşağıda bazı teknolojik ürünleri niçin kullandığımıza dair örnekler görüyorsunuz. Örnekte olduğu gibi diğer ürünlerin karşılarına kullanım amaçları ile ilgili düşüncelerinizi yazınız.

Çamaşır Makinesi

 • Cevap: Elde çamaşır yıkaması çok zor oluyor. Yıkamak uzun zaman sürüyor. Çamaşırlarımız makinada kolay, temiz ve kısa sürede yıkanıyor.

Ütü

 • Cevap: Elbiselerim yıkanıp kuruduktan sonra kırışıktır. Ütü ile kırışıkları düzeltiriz. Ütülenmiş kıyafetler daha güzel görünür.

Cep Telefonu

 • Cevap: İletişim, foto çekme, kayıt yapma, film çekme.

Dikiş Makinesi

 • Cevap: Dikiş dikme ve elbise tamiratı için

Otobüs

 • Cevap: Ulaşım için, her türlü turistik gezi için

Diş Fırçası

 • Cevap: Dış bakım için, sağlık amacıyla kullanılır.

Projeksiyon Cihazı

 • Cevap: Eğitim için, dersler daha etkili işlenmek için.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 88 Cevabı

Günlük hayatta kullandığımız teknolojik ürünlerin bazılarını aşağıda görüyorsunuz.

A. Bu ürünleri kullanım alanlarına göre sınıflandırarak isimlerini çizelgeye yazınız.
B. Kullandığınız başka teknolojik ürünlerin isimlerini kullanım alanlarına göre çizelgede uygun yere yazınız.

 • Cevap:

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir