4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 65

Değerli öğrencilerimiz 4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır.  Bol kitap okuyarak tasvir gücünüz ve kelime dağarcığınız gelişecektir. Bunun yanı sıra asıl dikkat etmeniz gereken bir başka nokta da dersleri günü gününe takip etmek ve konularla ilgili çok bol soru çözmektir. Eğitmenler SBS sınavına hazırlanan öğrencilere her gün mutlaka en az 100-150 soru çözmeyi tavsiye etmektedirler.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz. *

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf  İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Meb Yayınları 4. Ünite Uzlaşı Sayfa 64, 65 Uzlaşı Gerektiren ve Gerektirmeyen Konusu Etkinlik Soruları ve Cevapları  

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Sayfa 64 Cevabı

HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

Aşağıdaki resimleri inceleyiniz. Resimlerde izlenecek televizyon programına nasıl karar verildiğini açıklayınız.

  • Cevap:Sadece kendimizi ilgilendiren konularda uzlaşı aramaya gerek yoktur. Başkalarının hak ve özgürlüklerini kısıtlamadıkları sürece kendileri ile ilgili tercihlerde bulunabilir, kararlar alabilirler. Mesela ilk resimde kız tektir istediğini yapar, ikincisinde ise iki görüş olduğu için uzlaşı gerekmektedir.

ETKİNLİK

Aşağıdaki bulutların içine uzlaşı gerektiren durumlara ve uzlaşı gerektirmeyen durumlara kendi yaşantınızdan örnekler veriniz.

  • Cevap:

Uzlaşı Gerektiren Durumlar: 1. foto uzlaşı ister iki kişi var. 3. foto uzlaşı ister çünkü oyun oynayacak çocuk sayısı çoktur.

Uzlaşı Gerektirmeyen Durumlar: 2. fotoda uzlaşıya gerek yoktur. Çünkü tek bir kız var istediği kitabı okuyabilir.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Sayfa 65 Cevabı

Aşağıdaki resimleri inceleyerek uzlaşı gerektiren ve gerektirmeyen durumları altlarına yazınız.

  • Cevap: 1. fotoda uzlaşıya gerek var. Çünkü iki at da farklı yerden yemek istiyor. Uzlaştıkları ve aynı yerden yedikleri için 2. ve 3. fotoda uzlaşıya gerek yoktur.

DEĞERLENDİRME ÇALIŞMALARI

Bir durumun uzlaşı gerektirip gerektirmediğine nasıl karar verebiliriz? Anlatınız.

  • Cevap: Eğer bir durum ile ilgili birden fazla görüş düşünce öneri varsa tek bir doğrultuda buluşmak için uzlaşmak gerekir. Bu da ancak tek bir görüşte birleşerek olur.

“4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 65” için 5 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir