4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 34

Değerli öğrencilerimiz 4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Yukarıda bir kavram haritası örneği görülmektedir. Bunun gibi haritalar hazırlayıp, sürekli gördüğünüz yerlere asabilirsiniz. Hazırladığınız kavram haritalarını mümkün olduğu kadar renklendirin ve süslü şekiller vererek dikkat çekici hâle getirin. Ve bunları mutlaka dosyalayıp , unuttuğunuzda mutlaka göz atabileceğiniz şekilde saklayın.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Meb Yayınları İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Hak Arayışı Cevapları

4. Sınıf  İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Meb Yayınları 2. Ünite Hak, Özgürlük ve Sorumluluk Sayfa 34, 35 Hak Arayışı Konusu Etkinlik Soruları ve Cevapları  

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Sayfa 34 Cevabı

HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

Özel gereksinimi olan arkadaşlarınızın okul bahçesinden yeterince yararlanabilmesi için neler yapılabilir? Tartışınız.

  • Cevap:Onlar için özel oyun alanları yapılabilir. Onlar için özel koşullarda onlara zarar vermeyecek şekilde tasarlanmış eşyaların kullanılmasını sağlarım.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Sayfa 35 Cevabı

ETKİNLİK

Doğa nasıl bir cevap vermiş olabilir? Yazınız.

  • Cevap:Biz eğer kendimizi dinletmeyi becerebilirsek bence bizi dinlerler. Önemli olan bizi dinlemelerini sağlamak. Önce dilekçe ile randevu alırız. Ona göre de gider konuşur bir çözüm üretmeye çalışırız. Belki bir yardımımız dokunur der.

DEĞERLENDİRME ÇALIŞMALARI

Haklarımızı öğrenmek neden önemlidir?

  • Cevap: Çünkü haklarımızı korumanın birinci yolu öncelikle haklarımıza sahip çıkmaktır. Haklarımızı kimse almasın diye haklarımızı öğrenmek durumundayız.

Haksızlığa uğradığınız zaman ne yaparsınız? Anlatınız.

  • Cevap: Önce çok kızar ve de üzülürüm. Sonra da hakkımı nasıl alacağımı düşünür en düzgün yolu bulunca da hakkımı almak için çaba gösteririm.

“4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 34” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir