4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 29

Değerli öğrencilerimiz 4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Sınavlarda okuduğunu anlamaya yönelik sorularda, kelime dağarcığı geniş olan ve cümleleri anlamlandırma gücü yüksek olan kişiler şanslıdır. Çünkü cümlelerde geçen deyimleri, atasözlerini veya entellektüel bilgi gerektirecek kelimeleri başkaları düşünedururken, kitap dostları anlayıverirler. Bu da soruların büyük kısmında yetkin ve donanımlı olmamızı sağlar.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

4. Sınıf Meb Yayınları İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi İnsan Olmanın Sorumluluğu Cevapları

4. Sınıf  İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Meb Yayınları 2. Ünite Hak, Özgürlük ve Sorumluluk Sayfa 28, 29 İnsan Olmanın Sorumluluğu Konusu Etkinlik Soruları ve Cevapları  

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı

HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

Dünya Mirası Listesi’ne giren kültürel değerlerimizin ve doğal varlıklarımızın bu listeye alınış sebebi ne olabilir? Tartışınız.

  • Cevap: Çünkü evrensel değerlere sahip birer kültürel mirastırlar. Hem estetik açıdan güzeller hem de      insanlık tarihi bakımından değerlidirler.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı

DEĞERLENDİRME ÇALIŞMALARI

Aşağıdaki tabloyu kendi hayatınızdan ve yakın çevrenizden örnek olaylar ile doldurunuz.

Cevap:

Kendime karşı sorumluluklarım

  • Örnek Olay: Derslerim çalışmalıyım ki başarılı olayım.

Arkadaşlarıma ve diğer insanlara karşı sorumluluklarım

  • Örnek Olay: Arkadaşlarıma saygı göstermeli büyüklerin sözünü dinlemeliyim.

Hayvanlara karşı sorumluluklarım

  • Örnek Olay: Hayvanlara zarar vermemeli

Çevreye kaşı sorumluluklarım

  • Örnek Olay: Çevreyi kirletmemeliyim, Kirletenleri uyarmalıyım.

İnsanlığın ortak mirasına karşı sorumluluklarım

  • Örnek Olay: Doğal ve tarihi zenginlikleri korumalıyım.

SONRAKİ KONUYA HAZIRLIK

Sevgi Evleri ile ilgili araştırma yapınız.

  • Cevap: Toplu bakım hizmeti verilen kuruluş binalarından farklı olarak, aile ortamına benzer yapı ve ilişki sisteminde, ev tipi binalardan oluşan, her binada 10-12 çocuğun bakımlarının sağlanabileceği çocuk yuvaları ile yetiştirme yurtlarını ifade etmektedir.

Eğitim hakkının nasıl kullanıldığını araştırınız.

  • Cevap: Eğitim hakkı kutsaldır. Eğitim hakkı her vatandaşın ücretsiz olarak devletin vermiş olduğu eğitim hizmetinden yararlanmasıdır.

“4. Sınıf İnsan Hakları Yurttaşlık ve Demokrasi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 29” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir