3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 74

Değerli öğrencilerimiz MEB yayınları 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Türkçe dersini iyi bir şekilde öğrenmek ve TEOG sınavında Türkçe testinde başarı yakalamak isteyenlerin dikkat etmesi gereken ikinci nokta, okuma ve anlama yeteneğini geliştirmek olmalıdır. Bol Bol Kitap Okuyun TEOG Türkçe dersi çalışma yöntemleri arasında gösterilebilecek ve en etkili yöntemlerden bir tanesi olarak öne çıkabilecek olan bir yöntem de, kitap okuma yöntemidir.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf  Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Yön Değiştirme Hareketi Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Meb Yayınları 3. Ünite Kuvveti Tanıyalım Sayfa 74, 75 Yön Değiştirme Hareketi Soruları ve Cevapları 2017 – 2018

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 74 Cevabı

Nasıl Yapalım?

● İpi silginin ortasından dolandırıp sıkıca düğüm atalım.
● Öğretmeninizin seçtiği bir arkadaşınız silgiye bağlı iple sınıf yazı tahtasının önüne arkadaşlarının görebileceği bir yere çıksın. Silginin sağlam bağlandığını öğretmenimizle birlikte kontrol edelim.

● Arkadaşımız ipin ucundan tutarak silgiyi istediği yönde yavaşça hareket ettirsin. Silgi hangi hareketi yapıyor?

  • Cevap: Kendi ekseni etrafındaki dönmektedir. Silgi sallamanın etkisiyle dönme olayını gerçekleştirir.

● Arkadaşınız ipin ucundan tutarak olduğu yerde silgiyi sallayarak döndürsün. Silgi hangi hareketi yapıyor?

  • Cevap: Kendi ekseni etrafında dönmektedir.

Çocuk oyun parkındaki oyuncaklarla oynarken hangi hareketleri yaparız?

  • Cevap: Çocuk parkındaki oyuncaklarla sallanma, yer değiştirme ve dönme hareketlerini yaparız. Mesela: Salıncakta sallanma hareketini yaparız.