3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 68

Değerli öğrencilerimiz MEB yayınları 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Mesela Türkçe dersinde çok başarılı olan bir öğrenci, Sosyal Bilgiler dersinde ufak bir çalışma sonrası başarılı olacaktır. Yine Matematik sorularını çok iyi bir şekilde çözebilen öğrenciler, Fen ve Teknoloji sorularını da ufak bir çalışmayla, aynı hızla çözecektir.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğraencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz. *

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Meb Yayınları 3. Ünite Kuvveti Tanıyalım Sayfa 68, 69, 70, 71 Varlıkların Hareket Özellikleri Soruları ve Cevapları 2017 – 2018

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 68 Cevabı

Parkta hareket eden varlıklar nelerdir?

  • Cevap: Çocuklar, top, köpek,kedi, salıncak.

Hareket eden varlıklar, hangi hareketleri yapıyorlar?

  • Cevap:

– Hızlanma
– Yavaşlama
– Dönme
– Sallanma
– Yön Değiştirme

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 69 Cevabı

● Okul bahçesine çıkarak sabit bir konumda duralım.

● Çevremizdeki hareket eden ve hareket etmeyen varlıkları gözlemleyerek aşağıdaki tabloya yazalım.

Hareketsiz Varlıklar

  • Cevap: Oturma bankları, direkler, pencereler, okul bahçesinin kendisi, yol.

 Hareketli Varlıklar 

  • Cevap: İnsanlar, top, demir kapı

Kendiliğinden hareket edebilen veya edemeyen varlıklar hakkında neler söylenebilir?

  • Cevap: Kendiliğinden hareket edebilen varlıklar canlılardır. Onlar kendi istekleriyle hareket edebilirler. Kendiliğinden hareket edemeyen varlıklar ise cansız varlıklardır. Masa sandalye gibi.

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı

Peki, bitkiler hareket eder mi?

  • Cevap: Evet ederler. Mesela ağaç kökleri ağaç dalları uzarlar, toprağa gömülürler  ya da çiçekler akşam kapatıp sabah açabilirler.

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 71 Cevabı

Aşağıdan yukarı doğru atılan cisimlerin hızları hakkında neler söyleyebiliriz? Yukarıdan aşağı doğru hareket eden cisimlerin hızları hakkında neler söyleyebiliriz?

  • Cevap: Aşağıdan yukarı atılan cisimler ağırlıkları ölçüsünde yol alırlar sonra da düşerler yukarıdan aşağı atılan cisimler ise ağırlıkları ne kadar fazla olursa o kadar hızlı düşerler.