3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 46

Değerli öğrencilerimiz MEB yayınları 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Sınavı gerçekten kazanmak istiyor muyum: Öncelikle bu soruyu kendinize mümkünse tuvalette veya gece uyumadan hemen önce kendinizle baş başa kaldığınızda sorun. Bu soruya vereceğiniz cevap sizin sadece Türkçe dersinde değil diğer derslerde de kaderinizi belirleyecektir. Eğer gerçekten bu sınavı kazanmak gibi bir amacınız yoksa, sadece çevrenin baskısı ile bu sınava giriyorsanız Türkçeden başarılı olma ihtimaliniz çok düşüktür. Unutmayın, başarı ancak kendi isteğimiz neticesinde oluşur.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Meb Yayınları 2. Ünite Beş Duyumuz Sayfa 43, 44, 45, 46 Duyma Organımız Kulak Soruları ve Cevapları 2017 – 2018

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 43 Cevabı

Çocuk neden kulaklık takmış olabilir?

  • Cevap: Çevremizdeki sesleri işitmemizi sağlayan duyu organı, kulaklarımız olduğu için. Çocuk müzik dinlemek için kulaklık takmıştır.

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

1. Sesin hangi tür kaşığa ait olduğunu nasıl tahmin ettiğimizi açıklayalım.

  • Cevap:  Demirin ve tahtanın kendine göre sesi vardır. Bu sesleri ayırt ettim.

2. Kulağımızın görevi nedir?

  • Cevap: Çevredeki ses titreşimlerini bize iletme. Kısaca işitme görevini görür.

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı

1. Bu etkinlikten nasıl bir sonuç çıkardığımızı yazalım.

  • Cevap: Bu etkinlik sayesinde gözlerimiz görmese bile kulaklarımız sayesinde sesin nereden geldiğini bilebileceğimiz sonucunu çıkarırız.

2. Kulağımız kapalıyken sesin nereden geldiğini anlayabilir miyiz? Açıklayalım.

  • Cevap: Eğer hiç duymazsak anlayamayız. Ama az da olsa duyarsak nereden geldiğini uzaklığını vs tahmin edebiliriz.