3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 29

Değerli öğrencilerimiz MEB yayınları 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Sınavlarda okuduğunu anlamaya yönelik sorularda, kelime dağarcığı geniş olan ve cümleleri anlamlandırma gücü yüksek olan kişiler şanslıdır. Çünkü cümlelerde geçen deyimleri, atasözlerini veya entellektüel bilgi gerektirecek kelimeleri başkaları düşünedururken, kitap dostları anlayıverirler. Bu da soruların büyük kısmında yetkin ve donanımlı olmamızı sağlar.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Meb Yayınları 1. Ünite Gezegenimizi Tanıyalım Sayfa 26, 27, 28, 29 Hava Katmanı  Soruları ve Cevapları 2017 – 2018

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 27 Cevabı

Rüzgâr gülünün dönmesini sağlayan nedir?

  • Cevap: Rüzgar gülünün dönmesi tamamen hava olayıyla ilgilidir. Hava kanatlarına değerek onu çevirir döndürür.

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı

İlk aşamada peçetenin ıslanmamasının sebebi ne olabilir? Yazınız.

  • Cevap: Çünkü bardağın içinde bulunan hava suyu emmektedir. Bu da suyun peçeteye geçmesini engellemektedir. Biz görmesek de hava her yerdedir.

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı

Yeryüzünde karalar mı yoksa sular mı daha fazla yer kaplamaktadır?

  • Cevap: Yer yüzünde sular karalardan daha fazla yer kapmaktadır. Dünyamızın 4te 3ü sudur.