3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 24

Değerli öğrencilerimiz MEB yayınları 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Verimli ders çalışma tekniklerini öğrenin ve çalışma yönteminizi keşfedin. Nasıl çalışarak daha başarılı oluyorsunuz, bir başkasıyla çalışarak mı, özet çıkararak mı, okuyarak mı, şekiller çizerek mi daha iyi anlıyorsunuz? Çok çalışarak başarılı olunmaz. Planlı ve programlı çalışarak başarılı olunur. Planınız yoksa ders çalışma planı hazırlayarak başlayabilirsiniz. Planda her şeye vakit ayırabilirsiniz. Ders çalışmaya, oyun oynamaya, televizyon izlemeye, gezmeye vs.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Meb Yayınları 1. Ünite Gezegenimizi Tanıyalım Sayfa 22, 23, 24, 25 Kara ve Su Katmanları Soruları ve Cevapları 2017 – 2018

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı

Ülkemizin uzaydan çekilmiş fotoğrafını inceleyiniz.

  • Cevap: Fotoğrafta dünyamızın tam yuvarlak değil de alttan ve üstten basık bir şekli olduğu görülüyor.

Maviyle gösterilen yerler hangi katmana aittir?

  • Cevap: Dünyamızın yüzeyinde yer alan okyanuslara ve deniz sularına aittir.

Yeşil ve kahverengiyle gösterilen yerler hangi katmana aittir?

Dağlara, ovalara aittir. Kahverengi yerler dağlara tepelere, yeşil yerler yayla ve ovalara aittir.

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı

Ülkemizde bulunan yeryüzü şekillerinden bazılarının görselleri aşağıda verilmiştir. Görselleri uygun katmanlarla eşleştirelim.

  • Cevap:
  • Su katmanı: Van Gölü, Uzungöl
  • Kara Katmanı: Peri Bacaları, Sümela Manastırı, Giresun Adası, Ağrı Dağı, Ihlara Vadisi, Çukurova

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla