3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 163

Değerli öğrencilerimiz MEB yayınları 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Tıpkı burada olduğu gibi bizde öğrencilerin ve ailelerinin hayatında önemli bir yere sahip olan bu sınavları kazanmanın yolu ya da başarısının sırrı, sınavların taktiğini, tekniğini ve stratejilerini bilmekten geçtiğine inanıyoruz. Evet öğrenciler… (İLKÖĞRETİM, LİSE VE YÜKSEK ÖĞRETİM)Derslere nasıl çalışılır, bir dersten nasıl verim alınır?

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf  Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Ses Kaynakları Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Meb Yayınları 5. Ünite Çevremizdeki Işık ve Sesler Sayfa 163, 164, 165 Ses Kaynakları Soruları ve Cevapları 2017 – 2018

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 164 Cevabı

Ses tellerimiz vücudumuzun neresinde bulunmaktadır?

  • Cevap: Ses telleri gırtlak boşluğunda bulunur. Sesler, nefes alıp-verme esnasında akciğerlerden gelen havanın, gırtlakta bulunan ses tellerinin, aralarından geçerken titreştirmesi sonucu oluşur.

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 165 Cevabı

1. Duyduğunuz sesin kaynağı nedir?

  • Cevap: Doğal ses kaynakları, doğada kendiliğinden ses çıkarabilen kaynaklardır. İnsan sesi, hayvan sesi, kuş sesi, su sesi, rüzgar ve yağmur sesleri doğal seslerdir. Yapay ses kaynakları, insanlar tarafından üretilmiş ses kaynaklarıdır. Radyo, televizyon, araba ve müzik aletlerinin sesi gibi sesler yapay seslerdir.

2. Sınıfınızın her yerinden sesi duyabildiniz mi?

  • Cevap: Evet duyabildim.

3. Ses çıkardığınız kutuya dokunduğunuzda bir titreşim hissettiniz mi? Bunun sebebi ne olabilir?

  • Cevap: Evet hissettim. Bunun sebebi sesin şiddeti ve yankılanması.