3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 154

Değerli öğrencilerimiz MEB yayınları 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Yavaş yavaş okuma alışkanlığının edinilmesi gerekir. Roman, gazete türü basılı araçları okumakta zorlanan öğrenciler ders kitaplarını da okumakta zorlanırlar kitaplara karşı antipati geliştirirler. Buna bağlı olarak öğretmenler eğittikleri gruptaki öğrencilerin yaşların uygun romanları okumalı ve öğrencilerine romanlarla ilgili bilgi vererek onları okumaya teşvik etmelidir.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf  Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Uzaklık ve Ses Şiddeti Arasındaki İlişki Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Meb Yayınları 5. Ünite Çevremizdeki Işık ve Sesler Sayfa 153, 154, 155 Uzaklık ve Ses Şiddeti Arasındaki İlişki Soruları ve Cevapları 2017 – 2018

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 154 Cevabı

Nasıl Yapalım?

● Okul bahçesine çıkıp uygun bir yere oturalım.
● Öğretmenimizin seçtiği bir arkadaşımız herkesin duyabileceği bir ses şiddetiyle kitap okusun.
● Kitap okuyan arkadaşımız bizden uzaklaşarak okumaya devam etsin. Duyduğumuz seste bir değişiklik oldu mu? Bunun sebebi nedir?

  • Cevap:

● Arkadaşımız kitap okumaya devam ederek bizim yanımıza geri gelsin. Uzaktayken mi yoksa yanınızdayken mi sesi daha iyi duyabildik?

  • Cevap:

● Arkadaşımız bize yaklaştıkça duyduğumuz ses şiddeti hakkında ne söyleyebiliriz?

  • Cevap:

1. Konuşurken sesimizin şiddetini nasıl değiştirebiliriz?

  • Cevap: Konuşurken, bağırarak sesimizin şiddetini yükseltebilir, kısık sesle konuşarak da sesimizin şiddetini azaltabiliriz.

2. Kaldırımda yürürken yanımızdan geçen araçların ses şiddeti nasıl değişir?

  • Cevap: Araçların ses şiddeti sürücünün gaza basıp bırakmasıyla değişir. Eğer sürücü gaza basarsa aracın ses şiddeti artar ve gürültü meydana gelir. Ama eğer gaza basmaz veya hafif şekilde basarsa aracın sadece çalıştığını gösteren düşük bir motor sesi duyulur.