3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı MEB Yayınları Sayfa 109

Değerli öğrencilerimiz MEB yayınları 3. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Ders çalışmayı engelleyen koşullar, Çalışmak ne kadar çok istense de ve ne kadar iyi planlansa da bazı dış koşullar çalışmayı engelleyebilir.Çalışılan yer çok önemlidir. Karışık, çok eşyalı, güzel manzaralı, duvarlarında bolca poster olan, TV bulunan bir oda çalışma odasından çok çalışamama odası haline gelecektir.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

3. Sınıf  Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Pürüzlülük Pürüzsüzlük Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Meb Yayınları 4. Ünite Maddeyi Tanıyalım Sayfa 109, 110, 111 Pürüzlülük Pürüzsüzlük Soruları ve Cevapları 2017 – 2018

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 109 Cevabı

Ağaç gövdesi mi yoksa pencere camı mı daha pürüzlüdür?

  • Cevap: Ağaç gövdesi pencere camından daha pürüzlüdür. Bunu deri ve göz duyu organlarımızla anlayabiliriz.

Bunu hangi duyu ya da duyularımızla anlayabiliriz?

  • Cevap: Bunu dokunma duyumuzla algılarız.

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 110 Cevabı

● Ek – 3‘deki kâğıt üzerinde elimizi gezdirelim.

● Kâğıdın yüzeyi pürüzlü mü, pürüzsüz mü?

  • Cevap:

● Gramofon kâğıtlarını küçük parçalar hâlinde keselim. Küçük parçaları elimizle yuvarlayalım. Yuvarladığımız kâğıtlardan beyaz olanıyla ay yıldızı kaplayalım. Diğer yerler kırmızı olacak şekilde yapıştıralım.

● Tamamladığımız çalışmanın üzerinde elimizi gezdirelim. Pürüzlü mü pürüzsüz mü?

  • Cevap:

1. Pürüzlü bir yüzey nasıl az pürüzlü hâle getirilebilir?

  • Cevap: Zımpara; ahşap, metal, mermer, duvar gibi yüzeylerin pürüzlülüğünü azaltmak için kullanılır. Sıva işlemi duvarların yüzeylerinin pürüzlülüğünü azaltmak için yapılır.

2. Az pürüzlü bir yüzey nasıl pürüzsüz hâle getirilir?

  • Cevap: Az pürüzlü alanlar cila ve boya ile çok ince taneli zımparalar ile pürüzsüz hale getirilir.