11. Sınıf Ezde Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 87

Lise öğrencilerinden 11. sınıflar için Ezde Yayınları Matematik ders kitabının belirtilen sayfası aşağıda yazının sonundadır. Burada sizler için hazırlanan yanıtlar uzman kadro tarafından hazırlanmıştır. Eğitim hayatımızın en önemli unsurları başında yer alırken öğrencilerinde yanlış ders çalışma metotlarına yönelmemesi gerekmektedir. Eğer ki yanlış yollara başvururlarsa istedikleri verimi ne yazık ki derslerden alabilmeleri de pek mümkün olmayacaktır.

Değerli öğrenciler hemen aşağıda sayfanın çözümlerine bakabilirsiniz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. İyi dersler…

Sayfanın Cevapları:

8.Sınıf İnkılap Tarihi Tuna Yayınları Çalışma Kitabı 87.Sayfa Cevapları

• Karikatürde cumhuriyet neden bir çocuk ile temsil edilmiş olabilir?
Çünkü vatanın kurtuşundan sonra ialan edilen cumhuriyet Türk halkı için yeni bir yönetim şeklidir. İlerleme, yenilik ve inkılaplarla büyümesi gerekirdi.

• Çocuğa kucak açan kızların taçlarında yenilik, refah ve adalet kavramalarına yer verilmesinin nedenleri neler olabilir?
Bu kavramlar yeni ilan edilen cumhuriyet yönetiminin ana ilkeleridir. Bu ilkeler sayesinden cumhuriyet yönetimi halkın mutluluğunu sağlarken bir yandan da ilerleme ve eşitliği sağlayacak.

• Bu kavramlardan yola çıkarak cumhuriyet yönetiminin nitelikleri ve Türk toplumuna sağladığı faydalara hangi örnekleri verebilirsiniz?
 Adalet kavaramının yerleşmesi için çeşitli kanunlar çıkarılarak eşitlik sağlanmıştır. Örneğin Medeni Kanunla kadın erkek eşitliği sağlandı.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir