11. Sınıf Ezde Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 17

Lise öğrencilerinden 11. sınıflar için Ezde Yayınları Matematik ders kitabının belirtilen sayfası aşağıda yazının sonundadır. Burada sizler için hazırlanan yanıtlar uzman kadro tarafından hazırlanmıştır. Bireysel çalışmalarda derste anlatılan konular belli dönemlerde tekrar edilmeli ve testler çözülmeli, yanlış cevaplandırılan ve boş bırakılan sorulara ait konulara geri dönülmelidir.Okuma, anlama ve yorumlama hızını arttırmaya yönelik çalışmalara ağırlık verilmelidir.

Değerli öğrenciler hemen aşağıda sayfanın çözümlerine bakabilirsiniz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. İyi dersler…

Sayfanın Cevapları:

11.Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 17.Sayfa Cevapları

SORU: Yukarıdaki haritada Mustafa Kemali’in sırasıyla hangi osmanlı vilayetlerinde eğitim aldığı ve askeri görev yaptığı temsili çizgilerle verilmiştir. Mustafa Kemal’in farklı neden ve zamanlarda bulunduğu bu vilayetlerin hangi gelişmeler sonucunda Osmanlı devleti sınırları dışında kaldığı ve günümüzde hangi ülkenin sınırları içinde yer aldığını araştırınız.
Sevgili Öğrencilerimiz bu sorunun cevabını sizlere sadece yahyagungor.net sitesinin sunduğundan emin olabilirsiniz. Çünkü araştırmaya ve belli bilgi birkimine sahip olmadan bu soruyu cevaplayamazsınız. Tarih öğretmeni iseniz ancak cevaplayabilirsiniz. Fakat çalıntı içerik oluşturan bir web sitesi sahibi iseniz hemen kopyalayabilirsiniz.
CEVAP: Sevgili arkadaşlar Harita üzerinde de gördüğünüz gibi Bu şehirler Manastır, Sofya, Selanik, İstanbul, Şam ve Trablusgarbtır Şimdi Adı geçen bu şefihrlerin hangi ülke sınırları içerisinde olduğunu yahyagungor.net sitesi olarak söyleyelim  sıra sıra.

Günümüzde hangi devletlerin sınırları içerisinde oldukları

Sofya=> Bulgaristan
Manastır => Makedonya
Selanik => Yunanistan
Şam => Suriye
Trablusgarp => Libya
İstanbul => Türkiye  sınırları içerisinde yer almaktadır.

Bu şehirler Hangi Olaylar üzerine Osmanlının Elinden çıkmıştır. 

Sofya=> Balkan savaşları
Manastır =>  Balkan savaşları sonrasında
Selanik =>  Balkan savaşları sonrası
Şam => 1. dünya savaşı
Trablusgarp =>  Trablusgarp savaşı sonuda imzalanan UŞİ anlaşması ile kaybedilmiştir.

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir