11 Saat Ardından Yaşama Tutundu

Geçtiğimiz günlerde Polonya’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. işte haberin detayları…

Polonya’da yaşamını yitirdiği zannedilen 91 yaşındaki kadının aradan 11 saat geçtikten sonra yaşama tutunmasının nedeni hala bilinemiyor. Duyanları şok eden olayın detayları resmi makamlar tarafından araştırılmaya devam ediliyor.

Olay, Polonya’nın Ostrow Lubelski isimli kasabasında gerçekleşti. Kasabada yaşayanlar olayı duyunca şok oldular.

Geçtiğimiz günlerde 91 yaşında olan Janina Kolkiewicz’in yaşamını yitirdiği öğrenilmişti. Yaşlı kadının öldüğünü bizzat doktoru duyurmuştu. Ardından ise morga kaldırılmıştı. Ancak olay buradan sonra başlıyor. Yaşlı kadının cesedi morga kaldırıldıktan sonra morg çalışanları bir şeylerden şüpheleniyor. Çünkü Kolkiewicz’in konulduğu kısımdan değişik sesler gelmekteydi. Bunun üzerine hastane personeli, hemen doktorları çağırıyor. Kolkiewicz’nin doktoru morga geldiğinde oldukça şaşırtıcı bir olayla karşılaşıyor. çünkü bizzat kalbinin durduğunu ve yaşamsal faaliyetlerinin kalmadığını gören doktorun hastasını sağ bir halde buluyor.  Dr Wieslawa Czyz, yaşlı kadının 11 saat geçmesinin ardından nasıl yaşama tutunduğunu çözemediğini belirtti.
28 senedir doktorluk vazifesini yürüten Wieslawa Czyz’ın hakkında hastanın ölümünün gerçekleşmediği halde bilinçsizce öldü diyerek onu morga attırdığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Olay üzerinde çok yönlü bir araştırma yapılıyor.

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla