10. Sınıf Biryay Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Sayfa 82

Değerli öğrenci ziyaretçilerimiz 10. Sınıf Biryay yayınları Türk Dili ve Edebiyatı ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Çalışırken ezber yapmaktan ziyade sanatçılarla ilgili okumalar yapmak özetler biyografiler okumak edebi dönemleri araştırmak yararlı olacaktır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Çoğu öğrencinin başına gelen istem dışı durumlardan birisi de derse oturdukları vakit tam anlamı ile kendisini veremeyerek çabuk dikkat sorunları yaşıyor olmalarıdır. Böyle bir durumda doğal olarak bireyler derse yoğun bir odaklanma içerisine girememekle beraber son derece sıkıntılı anlardan da geçmiş olacaktır.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

10. Sınıf Türk Edebiyatı Nova Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 82

3. OĞUZ TÜRKÇESİNİN ANADOLU’DAKİ İLK ÜRÜNLERİ

(XIII-XIV. YÜZYIL) a. Coşku ve Heyecanı Dile Getiren Metinler (Şiir)

HAZIRLIK

1. “Halk edebiyatı”, kavramının çağrıştırdıklarını sözlü olarak ifade ediniz.

HALKIN DÜŞÜNCESİNİ ZİHNİYETİNİ HALKIN ANLAYABİLECEĞİ BİR DİLLE  YİNE HALKA ULAŞMAYI AMAÇ EDİNEN EDEBİYAT

2. XVII. yüzyılda Niyazî-i Mısrî, XVIII. yüzyılda Üsküdarlı Hâşim Baba, Salacaoğlu Mustafa, XIX. yüzyılda Sabrî ve günümüz şairlerinden Talat Sait Halman’ın aşağıdaki şiirlerde Yunus Emre’nin adından söz etmeleri, şiirlerine atıfta (göndermede) bulunmaları, ondan övgüyle bahsetmeleri ya da onun şiirlerinden etkilenmeleri nasıl açıklanabilir? Tartışınız. Ulaştığınız sonuçları sözlü olarak ifade ediniz.

YUNUS EMRE KİŞİLİĞİ VE SANATI İLE KENDİNDEN SONRA GELEN BİR ÇOK SANATÇIYI ETKİLEMİŞTR. BUNUN EN BÜYÜK NEDNİ SANATINDA ORTAYA KOYDUĞU SÖYLEYİŞ GÜZELLİĞİ VE SÖZ USTALIĞIDIR.

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir