10. Sınıf Biryay Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Sayfa 29

Değerli öğrenci ziyaretçilerimiz 10. Sınıf Biryay yayınları Türk Dili ve Edebiyatı ders kitabının tüm sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Çalışırken ezber yapmaktan ziyade sanatçılarla ilgili okumalar yapmak özetler biyografiler okumak edebi dönemleri araştırmak yararlı olacaktır. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Sınavlarda okuduğunu anlamaya yönelik sorularda, kelime dağarcığı geniş olan ve cümleleri anlamlandırma gücü yüksek olan kişiler şanslıdır. Çünkü cümlelerde geçen deyimleri, atasözlerini veya entellektüel bilgi gerektirecek kelimeleri başkaları düşünedururken, kitap dostları anlayıverirler. Bu da soruların büyük kısmında yetkin ve donanımlı olmamızı sağlar.

Sizler için diğer tüm sayfaları hızlıca sayfamıza eklemek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

10. Sınıf Biryay Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

10. Sınıf Biryay Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı 

1- Başınızdan geçen bir olayı kısaca manzum olarak defterinize yazınız.

  • Cevap:

Daha dün gibiydi okula başladığım

Şimdi her yer geçmişten bir anı

Ne zaman gezsem o sokakta

Hissettiğim duygular hem aynı

Okula başladığım gün dün gibi

Kimse bilmez o gün neler çektiğimi

Heyecandan nefesim kesilmişti

Dün gibi hatırlarım geçmişimi

3- “Mısır’a sultan olmanın yolu Kenan kuyularından geçer” sözüne muhatap olan Hz. Yusuf hakkın da neler bilmektesiniz? Paylaşınız.

  • Cevap: Hz Yusuf kardeşleri tarafından babası onu çok sevdiği için kıskanılmış ve de kuyuya atılmıştır. Kanlı gömleği babasına verildiğinde babası üzüntüden kör olmuştur. Sonraları iyiliği ve güzelliğiyle Hz. Yusuf babasına ve kardeşlerine yeniden kavuşacaktır.

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir