10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Gün Yayınları Sayfa 91

Değerli öğrencilerimiz Gün yayınları 10. Sınıf Coğrafya ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Her gün kendinize 45 dakika kadar bir çalışma verdikten sonra mutlaka 10 dakika kadar bir dinlenme ile zamanını geçirmelisiniz. İnternet üzerinden anlamadığınız konularınız var ise takip etmeli ve çözeceğiniz testlerle eksik yanınızı gidermeye çalışmanız gerekir. Ayrıca mümkün olduğunca ezberden kaçarak daha çok anlamaya odaklanın. Çözemediğiniz soru varsa hemen bu konuda uzman olan öğretmenlere başvurarak yardım isteyin.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz. *

Sayfanın Cevapları:

10. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 91 Cevabı 

Yaşadığınız çevrede çalışan nüfusun daha çok hangi iş kollarında çalıştıklarını araştırarak belirleyiniz. Bu durumun, yaşadığınız yerin gelişmişlik düzeyiyle ilgisi konusundaki düşüncelerinizi defterinize yazınız.

  • Cevap: Daha çok fabrikalarda çalışıyorlar. Bir saniye şehri olduğundan dolayı.

Yukarıdaki iş kollarından hangisinde çalışanların oranının fazla olması, bir ülkenin gelişmiş olduğunun göstergesi sayılabilir? Düşüncenizi derste söyleyiniz.

  • Cevap: III. Ekonomik faaliyetlerde(hizmet sektöründe) çalışanların oranının fazla olması ülkenin ekonomik olarak gelişmiş olduğunu gösterir. Gelişmiş ülkelerde çalışan nüfusun en çok istihdam edildiği sektör sırasıyla hizmet, sanayi ve tarımdır.