10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Gün Yayınları Sayfa 213

Değerli öğrencilerimiz Gün yayınları 10. Sınıf Coğrafya ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Olumlu ve sürdürülebilir bir okul iklimini yaratmanın duruma göre ciddi zorlukları olduğunu duruma göre kolay olduğunu düşünüyorum.Zor olduğunu düşünüyorum çünkü olumlu bir okul iklimi yaratmak bazı kalıpların, alışkanlıkların ve geçmişten gelen tortuların kırılıp parçalanmasıyla mümkün. Bu kalıplar ve tortular öyle ki hem hiç sorgulanmamış oluyor hem de sınıf içi ve dışındaki uygulamalara kolaylık(!) sağlayan alışkanlıklar haline dönüşüyor. Yılların birikimi olan bu tortulardan birdenbire kurtulmak elbette ki çok zor.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

10. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 213 Cevabı 

Fizyolojik nüfus yoğunluğunda nüfusun tümü tarım topraklarına bölünür. Hiçbir ülkede nüfusun tümü tarımla uğraşmaz. Örneğin Türkiye’de çalışan nüfusun yaklaşık 1/4’üne yakını tarımla uğraşır. Oysa fizyolojik nüfus yoğunluğu hesaplanırken nüfusun tümü göz önünde bulundurulmaktadır. Bir ülkedeki doğal kaynaklar ile nüfus arasındaki ilişkinin iyi anlaşılabilmesi için her üç yoğunluk türünün (aritmetik, tarımsal ve fizyolojik nüfus yoğunluklarının) birlikte değerlendirilmesi gerekir.

Yukarıdaki tabloyu örneğe uygun olarak tamamlayınız.

  • Cevap

 

Yazılı Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Bütün Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir