10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Gün Yayınları Sayfa 189

Değerli öğrencilerimiz Gün yayınları 10. Sınıf Coğrafya ders kitabının tamamı sayfalarının cevapları sayfamızda yer almaya devam ediyor. Eğitim bireyin davranışlarında kendi yaşantısı yoluyla ve amaçlı olarak istenen değişiklikleri meydana getirme sürecidir. Birçok bilim dalının ihtiyaç duyduğu alanlardan biri olan Aradığınız kitabın ilgili sayfasının çözümleri aşağıda yer almaktadır. Eğer doğru sayfayı görmüyorsanız muhtemelen çözümü henüz yapılmamıştır. Çalışma hızınızı belirleyin. Bazı derslerin konuları size daha kolay ve doğal geldiğinden çok daha hızlı çalışabilirsiniz bu tür dersleri belirledikten sonra zaman diliminizi zorlandığınız dersler için daha verimli belirleye bilirsiniz.
Düzenli uyku. Hazırlamış olduğunuz ders planınız da yeteri kadar uyku alabilmeniz için zaman belirleyin.

Okul dönemi boyunca tüm derslerinizde işinize yarayacak ders kitabı cevaplarını yanıtlamayı sürdürüyoruz. Eğer ilgili sayfanın cevaplarını göremiyorsanız bu sayfa muhtemelen çözülmemiştir. Bu durumda kısa bir süre sonra sitemizi yeniden ziyaret ediniz. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. Herkese okullarında başarılar diliyoruz.

Sayfanın Cevapları:

10. Sınıf Gün Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Sayfa 189 Cevabı 

Metropoliten şehirlerimizin nüfusu 1.000.001’den fazladır. Çok büyük olan bu kentlerimizden birçoğunun nüfusu bir milyonu aşmıştır. Örneğin, 2013 nüfus sayımına göre nüfusu bir milyonu geçen şehirlerimizin sayısı 20’dir. İstanbul, Ankara (Fotoğraf 7.28), İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Konya, Gaziantep, Şanlıurfa ve Mersin, nüfusu bir milyondan fazla olan şehirlerimizdendir. Türkiye nüfusunun önemli bir kısmı bu şehirlerde toplanmıştır.

Yukarıdaki illerin nüfuslarıyla ilgili bir araştırma yaparak tabloyu örneğe uygun biçimde tamamlayınız.

  • Cevap